W nocy nieznani sprawcy wysadzili bankomat znajdujący się wewnątrz banku przy ulicy Żmigrodzkiej we Wrocławiu. Wszystko wskazuje na to, że była to nieudana próba kradzieży pieniędzy. Trwają poszukiwania sprawców.

Około godz. 2. w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do banku przy ulicy Żmigrodzkiej we Wrocławiu. Informację otrzymaliśmy od mieszkańców, którzy usłyszeli wybuch w rejonie jednej z placówek bankowych. Natychmiast na miejsce pojechał patrol policji. Policjanci potwierdzili zgłoszenie, zabezpieczyli też miejsce zdarzenia do czasu rozpoczęcia czynności procesowych przez grupę dochodzeniowo śledczą - poinformował rzecznik prasowy wrocławskiej policji Łukasz Dutkowiak.

Eksplozja uszkodziła pomieszczenie, w którym znajdował się bankomat. Wybita została szyba i drzwi. Ekspert z zakresu budownictwa oceni, czy doszło do poważniejszych naruszeń konstrukcji budynku.

Dutkowiak dodał, że po wstępnych oględzinach wszystko wskazuje na to, że do kradzieży pieniędzy nie doszło. Czekamy jeszcze na potwierdzenie od eksperta z banku - przekazał.