W wieku 51 lat zmarł prawnik, ekspert ds. zwalczania terroryzmu Krzysztof Liedel - poinformowało w niedzielę Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, którego Liedel był wieloletnim dyrektorem. Jak przekazał jego zięć Stanisław Puchniewicz, Liedel zmarł po ciężkiej walce z chorobą.

"Odszedł Krzysztof Liedel, wieloletni Dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas. Jego energia, chęć działania i charyzma sprawiały, że skupialiśmy się wokół niego szukając przywódcy i przewodnika" - przekazano w niedzielę na profilu Centrum na Facebooku.

"Stanowił dla nas inspirację, był wsparciem, przyjacielem i mentorem, i do końca świata będziemy mu za to wdzięczni. Był większy niż życie - i życie go nie pomieściło. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało, Krzysztof. Na zawsze zostaniesz w naszej pamięci" - dodano we wpisie.

Informację o śmierci eksperta ds. terroryzmu przekazał też na Facebooku jego zięć Stanisław Puchniewicz.

"Dziś z wielkim smutkiem przychodzi mi zawiadomić o śmierci niezwykłego Człowieka, Męża i Ojca, mojego Teścia - Krzysztofa Liedela. Odszedł dzisiaj wczesnym popołudniem, po ciężkiej walce z chorobą. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci wspomnienia wspólnych chwil. Spoczywaj w pokoju Tato. Do zobaczenia" - napisał Puchniewicz.

Krzysztof Liedel zmarł w wieku 51 lat

Krzysztof Liedel urodził się 25 czerwca 1969 w Warszawie, był prawnikiem, specjalistą w zakresie zwalczania terroryzmu międzynarodowego, doktorem nauk wojskowych.

Przez wiele lat był dyrektorem Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, w przeszłości był też dyrektorem Departamentu Prawa i Bezpieczeństwa Pozamilitarnego Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

W latach 2005-2007 pracował dla MSWiA - działał jako naczelnik Wydziału ds. Przeciwdziałania Zagrożeniom Terrorystycznym Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego.

Liedel w 2015 roku decyzją prezydenta Bronisława Komorowskiego został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za wybitne osiągnięcia w służbie państwu i społeczeństwu oraz w działalności publicznej i naukowej.