Bronisław Komorowski kandydatem PO w wyborach prezydenckich? „Nie mieści mi się to w głowie. Takie próby podejmował Wałęsa i źle to się skończyło” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, szef klubu PO Sławomir Neumann w odpowiedzi na pytania słuchaczy. „Czuję wewnętrznie, że gdyby zrobić badania, to nawet ludzie z wielką sympatią odnoszący się do Komorowskiego, nie chcieliby, żeby kandydował” – dodaje. Pytany o Donalda Tuska, odpowiada: „Mógłby być ciekawym kandydatem”. Neumann dodaje, że być może również będzie trzeba szukać kandydata, który będzie jednoczył cały obóz opozycji.

Pytany o rezolucję w Parlamencie Europejskim odpowiada: "Rezolucja jest czymś oczywistym, kolejnym następstwem po opinii Komisji Weneckiej". Dodaje, że Platforma reaguje na łamanie prawa przez rząd PiS. To, że ktoś ma większość parlamentarną nie oznacza, że może robić wszystko ze wszystkimi. Ktoś ten rząd w końcu zmusić do tego, żeby przestrzegał prawa - mówi gość Kontrwywiadu. Nie możemy pozwalać na to, żeby premier, która jest w Parlamencie Europejskim okłamuje PE - uważa polityk.

Jak zmienić sytuację PO, która jest na równi pochyłej? Nie mam takiego poczucia - odpowiada Neumann pytany przez słuchaczy. Jego zdaniem ostatni sondaż "nie jest dobry". "Tworzy się nowa PO, pracujemy nad nowym programem. To będą te momenty, kiedy PO będzie pokazywała inną twarz. Przejmowanie się dziś sondażami i granie tylko pod sondaże jest bezcelowe - uważa szef klubu PO.

Sławomir Neumann odpowiada również między innymi na pytania o Jacka Protasiewicza, ustawy PO i głosowanie za postawieniem Zbigniewa Ziobry przed Trybunał Stanu.

Tak szef klubu PO odpowiadał na pytania Konrada Piaseckiego w Kontrwywiadzie RMF FM