Policja w Legnicy zatrzymała trzecią nastolatkę, która wspólnie z koleżankami pobiła mężczyznę na ulicach miasta. Film z bójki, nagrany przez przypadkowego świadka, trafił do internetu. Dwie pozostałe dziewczyny zostały już przesłuchane przez policję.

Z wyjaśnień (dwóch nastolatek - przyp. red.) wynika, że zostały wcześniej zaczepione przez mężczyznę. Tutaj kluczowa będzie rola również całego filmu. Ustalamy personalia mężczyzny, który nakręcił ten film. Próbujemy się z nim skontaktować. wszystkie trzy dziewczyny dzisiaj zostaną zwolnione i przekazane rodzicom. Materiały natomiast trafią do sadu do spraw nieletnich - mówi Anna Farmas-Czerwińska z legnickiej policji. 

Funkcjonariusze rozmawiali także z pobitym. W momencie ataku był on pijany. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał, że nie pamięta całego zdarzenia. Sprawą zajmie się sąd do spraw nieletnich. 

O tym, co dalej stanie się z nastolatkami, zadecyduje sąd rodzinny. 

Nikt nie zainterweniował

Przypomnijmy, że do incydentu doszło na ul. Żwirki i Wigury w Legnicy. Na krążącym po sieci nagraniu widać, jak młodzież zaczepia, kopie, a w końcu przewraca na ziemię mężczyznę. Zaatakowany nie broni się. Pobiciu przygląda się grupa młodych ludzi. Żaden z nich nie interweniuje - słychać wręcz, że są podnieceni i rozbawieni całą sytuacją.

(mal)