19-letnia Karolina K., która w Lublinie brutalne napadła na młodą kobietę, porozumiała się z prokuraturą w sprawie wysokości kary. Zgodziła się na to, by iść do więzienia na dwa lata. Teraz wniosek w tej sprawie musi rozpatrzyć sąd. Napad został nagrany przez kamery monitoringu.

Prokuratura rejonowa w Lublinie skierowała do tamtejszego sądu rejonowego akt oskarżenia przeciwko Karolinie K. Nastolatka została oskarżona m.in. o napad na młodą kobietę w centrum Lublina. W akcie jest także wniosek o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy. Jeśli sąd zgodzi się z wnioskiem prokuratora, dziewczyna spędzi dwa lata w więzieniu i zapłaci 800 złotych grzywny.

W śledztwie ustalono także, że Karolina K. kilka dni wcześniej ukradła artykuły spożywcze za 800 złotych, a także próbowała ukraść kosmetyki za ponad tysiąc złotych - mówi Beata Syk-Jankowska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie

Karolina K. przyznała się do stawianych jej zarzutów i złożyła wyjaśnienia. Od sierpnia przebywa w areszcie.

Nastolatki napadły na przechodniów

Karolina K. 25 lipca wraz z 14-letnią koleżanką napadły na 19-letnią mieszkankę Lublina. Karolina K. ciągnęła poszkodowaną za włosy, przewróciła na ziemię, biła pięściami po twarzy i ramionach, a następnie ukradła jej torebkę z portfelem, dokumentami i telefonem komórkowym.

W tym czasie 14-latka biła partnera napadniętej nastolatki. Obie napastniczki były pijane. Całe zajście zostało nagrane przez kamery miejskiego monitoringu. Dzięki temu obie napastniczki zostały zatrzymane chwilę po napadzie.