Dwa najbliższe dni będą chłodne i deszczowe. W górach spodziewane są opady śniegu. Pogoda ma się poprawić w czwartek - będzie cieplej i słoneczniej. Prognozy na kolejne, świąteczne dni są jednak bardzo optymistyczne. Jeśli długoterminowe prognozy się sprawdzą, w Wielką Sobotę ma być nawet do 22 st. Celsjusza! Niedziela Wielkanocna również będzie ciepła i raczej bezdeszczowa.


W środę deszcz utrzyma się jedynie na południu. Tam zachmurzenie będzie na ogół duże. W pozostałych regionach zmaleje do małego. Nadal będzie jednak stosunkowo chłodno. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza w Katowicach do 11 stopni Celsjusza w Poznaniu.

Czwartek przyniesie wyraźną poprawę pogody w całym kraju. Opady deszczu ustąpią już wszędzie, zachmurzenie będzie coraz mniejsze. Będzie też cieplej. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza w Rzeszowie do 13 stopni Celsjusza.

Piątek będzie pogodny, ciepły i słoneczny na południu, w centrum i na zachodzie kraju. Im bardziej na północ, tym chmur ma przybywać. Dodatkowo w Lubuskiem, w Wielkopolsce, na Podlasiu oraz na Pomorzu spodziewane są opady deszczu. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 17 stopni Celsjusza we Wrocławiu. 

Prognozy na Wielką Sobotę są fantastyczne. Słońca będzie mnóstwo, a deszcz spodziewany jest jedynie na Podkarpaciu. Poczujemy przedsmak lata. Temperatura będzie się wahać od 17 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 22 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Padać raczej nigdzie nie powinno.

W Niedzielę Wielkanocną wysoka temperatura się utrzyma - będzie od 17 stopni Celsjusza w Krakowie i w Katowicach do nawet 21 stopni Celsjusza w Szczecinie. Na chwile ze słońcem również można liczyć. Pochmurno będzie jedynie na Lubelszczyźnie, w Łódzkiem, w Świętokrzyskiem oraz w Wielkopolsce. Padać raczej nie powinno.

Lany Poniedziałek również ma być ciepły, ale prognozowane są również opady deszczu. Parasole przydadzą się mieszkańcom Kujaw, Wielkopolski, Dolnego Śląska, Śląska, Małopolski, Podkarpacia oraz województwa lubuskiego. W pozostałych regionach będzie znacznie pogodniej. Temperatura będzie się wahać od 18 stopni Celsjusza w Krakowie oraz w Katowicach do nawet 21 stopni Celsjusza w Szczecinie. 

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni w specjalnym serwisie Interia.pl