Nad Polskę z północnego wschodu napływa arktyczna masa powietrza. Tej nocy w pasie od Podlasia przez centrum po Śląsk termometry wskażą minus 14 stopni. Mroźno także we wtorek: od minus 6 stopni do minus 9. Gdzieniegdzie sypnie śniegiem. Środa bardziej słoneczna, ale równie zimna. Na Gorącą Linię RMF FM możecie wysyłać zdjęcia Waszych termometrów.

We wtorek jeszcze sporo chmur - na południu i na wschodzie miejscami sypnie śniegiem. Będzie mroźno. Od minus 11 st. na Pomorzu i Żuławach, minus 7 st. w centrum, minus 6 st. na Podkarpaciu, do minus 5 st. na Zachodnim Wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany.

W nocy z wtorku na środę na zachodzie kraju pochmurno. Miejscami pojawią się mgły osadzające szadź. Na wschodzie i lokalnie na Wybrzeżu - opady śniegu. Bardzo mroźno. Na Przedgórzu Sudeckim - nawet minus 23 st., na Pomorzu i w Wielkopolsce - minus 20. Nieco "cieplej" w centrum i na Górnym Śląsku - 14 kresek poniżej zera, na Suwalszczyźnie i w Małopolsce - minus 11 st., na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie - dwie kreski wyżej. Wiatr słaby.

W środę na Dolnym i Górnym Śląsku oraz w Małopolsce dość pogodnie - od czasu do czasu zza chmur wyjrzy słońce. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, na północnym wschodzie lokalnie opady śniegu. Na termometrach od minus 11 st. na Przedgórzu Sudeckim, minus 8 st. w centrum, do minus 5 st. na wschodzie i na Wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, na wschodzie porywisty, powodujący zwieje i zamiecie śnieżne.

Jaka temperatura jest w miejscu, gdzie mieszkasz? Czekamy na zdjęcia termometrów w domach, samochodach i na drogach. Zdjęcia możecie wysyłać na Gorącą Linię RMF FM: MMS: 600 700 800; e-mail: fakty@rmf.fm lub za pomocą formularza na stronie.