Do końca przyszłego tygodnia wszyscy uczniowie muszą zaopatrzyć się w mundurki – polecił kuratorom minister edukacji. Nie zdążymy - mówią dyrektorzy niektórych małopolskich szkół, o czym informuje "Dziennik Polski".

Wczoraj minister edukacji Ryszard Legutko wysłał do kuratorów oświaty list, w którym czytamy m.in. „Zobowiązuję Państwa Kuratorów do niezwłocznego podjęcia działań, w wyniku których do końca września zostanie zakończony proces wprowadzania jednolitych strojów uczniowskich we wszystkich szkołach zobowiązanych do tego ustawą, a ich noszenie przez uczniów będzie w pełni respektowane”.

Ale w wielu szkołach uczniowie nadal nie mają mundurków, a dyrektorzy placówek podkreślają, że nie uda im się umundurować uczniów do końca miesiąca.

Jeszcze niedawno małopolski kurator zapewniał, że ten rok szkolny zostanie potraktowany ulgowo. - Na pewno nie będziemy karać dyrektorów za to, że uczniowie nie mają mundurków - obiecywał kurator Józef Rostworowski. Wielu dyrektorów szkół przyjęło to za dobrą monetę, teraz kuratorium zmienia zdanie. Jak poinformowała Agata Szuta, małopolska wicekurator oświaty, kuratoryjni wizytatorzy już wkrótce wypełnią polecenie ministra i dokonają przeglądu szkół pod kątem umundurowania uczniów.