​Temperatura powietrza dziś to tylko 3 stopnie Celsjusza, ale jest takie miejsce pod gołym niebem, w którym można zażywać kąpieli przez cały rok. Na jednym z osiedli mieszkaniowych w Uniejowie w Łódzkiem jest ogólnodostępny mini basen z solanką. Woda geotermalna ma w nim temperaturę około 45-50 stopni.

Jedna z mieszkanek osiedla przyznaje, że korzystała z kąpieli. To było bardzo przyjemne, odprężające i świetne dla zdrowia - mówi kobieta. Teraz tylko czekam na pierwszy śnieg, bo wtedy jest wyjątkowo urokliwie. Lekko prószy śnieg, a człowiek sobie siedzi w takiej ciepłej wodzie. 

Inny mieszkaniec Uniejowa mówi, że to świetne rozwiązanie, bo zabierał solankową wodę w baniakach do domu, gdy bolała go noga. Inna pani nie korzystała z solankowego jacuzzi, ale ma taki zamiar. Wnuczek kąpał się w tej naszej fontannie i bardzo mu się to podobało. Też muszę sprawdzić, jak to jest - mówi. Mieszkańcy osiedla o mini basenie z wodą geotermalną mówią: "fontanna", bo nocą niecka jest podświetlana różnymi kolorami.

Mieszkańcy pobliskich, nowych bloków mają solankę także w domach. W łazienkach jest dodatkowy kran, z którego prosto do wanny leci lecznicza woda. Taki luksus będą mieć także właściciele domków jednorodzinnych, których osiedle właśnie powstaje.

(az)