Wieczorem na Stadionie Narodowym w Warszawie biało-czerwoni zmierzą się z Anglią w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata. Kierowcy w stolicy muszą przygotować się na utrudnienia. Zmiany obejmą też komunikację miejską.

Zmiany w ruchu zostaną wprowadzone o godzinie 17 i potrwają do północy. Ratusz zapowiedział zamknięcie Saskiej Kępy - oprócz wjazdu mieszkańców pojazdami z identyfikatorem SK, autobusów ZTM, taksówek i jednośladów. Do szpitala dziecięcego przy Niekłańskiej będzie można dojechać od ul. Międzynarodowej i Saskiej przez Zwycięzców. Przejeżdżające przez Saską Kępę autobusy 117, 138 i 146 będą jeździły objazdem. Co pięć minut z placu Narutowicza przez Most Poniatowskiego do ronda Wiatraczna - od godziny 18 do 21 - będzie kursowała dodatkowa linia tramwajowa 77.

Około godziny 22 może zostać wyłączony ruch na moście Poniatowskiego - od ronda Waszyngtona do de Gaulle'a. Jeśli tak się stanie, autobusy i tramwaje pojadą objazdem. Autobusy linii zastępującej pojadą od ronda de Gaulle'a do ronda Wiatraczna przez plac na Rozdrożu i Most Łazienkowski.

Dla wracających z meczu od godz. 22.30 do północy, z Wybrzeża Szczecińskiego przez most Świętokrzyski do Dworca Centralnego i z ronda Waszyngtona na Bródno, będą uruchomione dwie dodatkowe linie autobusowe. Stałe linie przejeżdżające obok stadionu oraz nocne odjeżdżające z Dworca Centralnego będą miały dodatkowe kursy.

Pociągi SKM do północy będą jeździły linią średnicową - przez przystanek Stadion, z którego średnio co pięć minut od godz. 22.30 będą odjeżdżać pociągi w obie strony. Po meczu wszystkie pociągi Kolei Mazowieckich mają przejechać przez dworzec Stadion.
Tu znajdziecie szczegółową informację o utrudnieniach!