"​Rozwodząca się" z rakiem rok temu Marzena Erm wciąż walczy z chłoniakiem Hodgkina. 26-latka z Jastrzębia Zdroju musi mieć przeszczep szpiku kostnego. Szuka niespokrewnionego dawcy. Możesz jej pomóc!

Kiedy wydawało się, że choroba odpuściła, po kilku miesiącach nowotwór zaatakował ponownie. Dziś wiem, że do mojego całkowitego wyleczenia jest niezbędne przeszczepienie szpiku kostnego od dawcy niespokrewnionego - napisała Marzena na ulotce Fundacji DKMS, która jej pomaga. Dodaje, że kocha życie i czeka na dawcę, dzięki któremu będzie mogła cieszyć się nim nadal.

W najbliższą sobotę, 24 maja od godz. 9 do 15 w Miejskim Ośrodku Kultury w Jastrzębiu Zdroju będzie można zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku i pomóc nie tylko Marzenie. Wymagania są proste. Rejestrujemy zdrowe osoby w wieku 18-55 lat. Polega to na wstępnym wywiadzie medycznym i pobraniu 4 ml krwi - tłumaczy Marek Makowski z Fundacji DKMS.

Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL. 

Sprzedał swój czas dla Marzeny i poprowadził audycję w RMF FM

W ubiegłym roku Mateusz Morawiec wystawił na sprzedaż swój czas, by ratować chorą na raka koleżankę. Zadeklarował, że w dowolną sobotę dojedzie do kupującego i zrobi wszystko, co zażyczy sobie osoba, która wygra aukcję. Zdobyte w ten sposób pieniądze chciał przeznaczyć na terapię antynowotworową dla Marzeny.

Radio RMF FM wygrało aukcję i kupiło "czas" Mateusza. W zamian poprowadził 30 maja na naszej antenie audycję. Opowiadał słuchaczom o swojej rodzinnej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i podpowiadał niebanalne sposoby na zabawę z dziećmi.

(MRod)