„Na pewno język niektórych rozmów jest niewłaściwy, a merytorycznie ich nie oceniam, bo nie wiem jaki fragment rozmowy został wyjęty. Na pewno bardzo przykre, że tych rozmów muszę słuchać” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z PO pytana przez słuchaczy o publikację nowych taśm. „Na każdy kontakt polityka z biznesem patrzy się negatywnie, ale ta współpraca powinna być, tyle, że na określonych warunkach” – dodaje Kidawa-Błońska. „Trudno sobie wyobrazić, że biznes, który ma znacznie dla rozwoju kraju będzie odizolowany od polityki” – uważa gość RMF FM.

Małgorzata Kidawa-Błońska pytana przez słuchaczy o "nocne eskapady" Beaty Szydło i Barbary Nowackiej odpowiada: "Ja nie wiem, czy ludzie marzą o tym, żeby politycy w nocy, czy o świcie przychodzili i się z nimi spotykali". "Na pewno kontakty są bardzo dobre, ale nie tylko te dwie panie jeżdżą. Mam nadzieję, że ten poziom spotykania się z Polakami pozostanie po wyborach" - mówi gość Kontrwywiadu.

Ograniczenie liczby posłów? "To byłoby z korzyścią dla pracy Sejmu" - uważa marszałek. Dodaje, że Sejm w mniejszym składzie funkcjonowałby zdecydowanie lepiej.

Małgorzata Kidawa-Błońska odpowiada również na pytania o listy PO i dług publiczny.