Szef MON Aleksander Szczygło chce powołania Antoniego Macierewicza na sekretarza stanu. Jak powiedział RMF FM rzecznik resortu, minister wystąpił już z takim wnioskiem.

Politycy PO, a także LiD, nie ukrywają, że nie chcą aby Macierewicz dłużej pełnił funkcję szefa kontrwywiadu wojskowego. Ustawa o służbach wojskowych wymienia trzy sytuacje, w których szef SKW przestaje pełnić swą funkcję: dymisja, utrata zdolności sprawowania stanowiska, śmierć.

Komorowski, Onyszkiewicz, Kalisz, Szmajdziński, Rusak - takie nazwiska znajdują się w aneksie do raportu o Wojskowych Służbach Informacyjnych. Ustalenia, które są w aneksie do raportu o WSI, wymagają, aby ci panowie się do nich ustosunkowali. Jeśli tego nie zrobią, to trudno, aneks i tak zostanie... czytaj więcej

Według poniedziałkowej "Rzeczpospolitej", Macierewicz nie zamierza podać się do dymisji i zapowiada, że jeśli zostanie odwołany, to zaskarży tę decyzję.

Macierewicz został w wyborach parlamentarnych wybrany na posła, a zgodnie z art. 103 konstytucji, mandatu posła nie można łączyć m.in. z zatrudnieniem w administracji rządowej; zakaz ten nie dotyczy jednak członków rządu i sekretarzy stanu w administracji

rządowej.

Aby skończyć z dyskusjami i wszelkimi wątpliwościami Szczygło wystąpił o powołanie Macierewicza na sekretarza stanu.