2 maja z biało-czerwoną flagą w dłoni przemierzymy Polskę - z północy na południe. Zaczniemy na Helu, będziemy w Gdańsku, pobiegniemy ulicami Warszawy i Krakowa, by ostatecznie zjawić się u podnóża Tatr. Dołączcie do nas i razem z RMF FM uczcijcie Dzień Flagi!

2 maja z biało-czerwoną flagą w dłoni przemierzymy Polskę - z północy na południe. Zaczniemy na Helu, będziemy w Gdańsku, pobiegniemy ulicami Warszawy i Krakowa, by ostatecznie zjawić się u podnóża Tatr. Dołączcie do nas i razem z RMF FM uczcijcie Dzień Flagi!
Biało-czerwona sztafeta wyrusza z Helu /Grafika RMF FM

2 maja, Dzień Flagi zaczniemy świętować już o poranku. O 6:00 z Helu wyruszy nasza biało-czerwona sztafeta. Do Sopotu nasz wysłannik wraz ze słuchaczami RMF FM płynąć będzie łodzią typu R.I.B. jakich używają do wykonywania swoich zadań komandosi z FORMOZY i GROM-u.

Kolejny przystanek, skąd w podróż z biało-czerwoną flagą zabierzemy naszych słuchaczy to lotnisko w Gdańsku. Kierunek Warszawa.

Po krótkiej wizycie w stolicy odjeżdżamy pociągiem do Krakowa. Tam odwiedzimy Rynek i siedzibę radia RMF FM.

Trasę z grodu Kraka do stolicy Tatr biało-czerwona flaga przemierzy samochodami rajdowymi wraz z ekipą RMF 4RACING Team. W Zakopanem będą na nas czekać górale, rzecz jasna, i... ktoś wyjątkowy, ktoś, kto w naszym imieniu wybiegnie z biało-czerwoną flagą na Giewont.

Dołącz do biało-czerwonej sztafety

We wszystkich tych miastach, niemal na każdym etapie trasy towarzyszyć będą nam znani i lubiani muzycy oraz sportowcy. Pojawią się też politycy. W bardzo nietypowej roli. Jakiej? Szczegóły już wkrótce.

Oczywiście przebieg sztafety będziemy dla Was relacjonować na antenie RMF FM, w mediach społecznościowych oraz na RMF24.

Mamy nadzieję, że i Wy dołączycie do nas na trasie sztafety! Niespodzianek będzie wiele, świąteczne ciastka, biało-czerwone flagi, koszuli, żółte balony.

Pomaluj swój świat na biało i na czerwono

Dla tych, którzy chcą nie tylko dołączyć do nas na trasie sztafety, ale przeżyć niezwykłą przygodę albo na pokładzie łodzi FORMOZA-R.I.B., albo samolotu, albo pociągu - zapraszamy do zabawy.

Wybierzcie jedną z trzech możliwości, uzasadnijcie dlaczego właśnie Was powinniśmy zabrać i dołączcie zdjęcie, na którym pokażecie swój biało-czerwony świat. W oryginalny sposób "pomalujcie" na biało i na czerwono swoje balkony, samochody, domy, podwórka, twarze... Liczymy na Waszą kreatywność!

Na Wasze wpisy (maksymalnie 200 znaków) wraz z fotografią czekamy do 27 kwietnia, do godz. 9. Tego dnia w samo południe zbierze się jury, które wybierze najbardziej oryginalne wpisy i najciekawsze zdjęcia.

Zwycięzców powiadomimy telefonicznie, a wyniki ogłosimy na antenie.

W podróż łodzią FORMOZA-R.I.B. (Hel - Sopot) zabierzemy w sumie 8 osób. Wyróżnimy autorów 4 wpisów, którzy będą mogli zabrać ze sobą osobę towarzyszącą.

Na pokład samolotu (Gdańsk - Warszawa) wraz z nami wsiądą autorzy dwóch najciekawszych wpisów wraz z osobą towarzyszącą (w sumie 4 osoby).

Do pociągu (Warszawa - Kraków) zaprosimy 10 osób, autorów pięciu wpisów wraz z osobą towarzyszącą.

Radio RMF FM zapewnia bilety na podróż samolotem na trasie Gdańsk - Warszawa i pociągiem  na odcinku Warszawa - Kraków. Osoby, które zabieramy ze sobą w podróż samolotem i pociągiem, otrzymują od nas kieszonkowe w wysokości 200 złotych.

Przejazd łodzią odbywa się z Helu do Sopotu i z powrotem.

Radio RMF FM nie pokrywa kosztów przejazdu na miejsce zbiórki, ani powrotu do miejsca zamieszkania.

W naszej przygodzie na pokładzie łodzi, pociągu albo samolotu, osoba niepełnoletnia może wziąć udział wyłącznie z opiekunem prawnym. Jeżeli nagrodzona osoba będzie niepełnoletnia i nie wskaże jako osoby towarzyszącej opiekuna prawnego, niestety utraci  prawo do nagrody.