Spłonął magazyn chemikaliów w okolicach bocznicy kolejowej przy ul. Kosodrzewiny w Łodzi. Pierwsze zgłoszenie, jakie dotarło do strażaków, dotyczyło palącego się na torach wagonu kolejowego. Informację o pożarze dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Gdy jednostki gaśnicze dotarły na miejsce, okazało się, że płonie niewielki budynek o wymiarach 5 na 15 metrów. Nikt nie ucierpiał, chociaż na początku, gdy pojawił się ogień, było słychać serię wybuchów.

Na szczęście pożar nie zagrażał innym budynkom w okolicy, ale magazyn spłonął doszczętnie. Akcja była trudna, bo substancje chemiczne przechowywane w budynku nie były zidentyfikowane. Łatwopalne chemikalia spowodowały, że ogień rozprzestrzeniał się niezwykle szybko i dlatego strażakom nie udało się uratować magazynu.

W akcji brało udział 8 zastępów gaśniczych i 2 specjalistyczne zespoły chemiczne straży pożarnej. Po zakończeniu dogaszania pożaru, strażacy przeszukają pogorzelisko, żeby ustalić, jakie substancje były przechowywane w budynku i czy pozostałości nie stanowią zagrożenia dla środowiska. Mundurowi sprawdzą też, jak były zabezpieczone chemikalia, czy mogły być tam przechowywane, kto za to odpowiada i co było przyczyną pożaru.

W każdej chwili możesz wysłać nam informację, zdjęcia lub film na Gorącą Linię RMF FM.

1. Wyślij informację SMS-em lub zdjęcia MMS-em na numer Gorącej Linii:


600 700 800

2. Możesz też wysłać zdjęcia i filmy e-mailem:


fakty@rmf.fm

3. Możesz skorzystać ze specjalnego formularza.