"To mało prawdopodobne. Byłaby spojona tylko i wyłącznie niechęcią do PiS-u. Nie miałaby żadnego programu pozytywnego" - mówi, pytany przez słuchaczy o wielką koalicję anty-PiS, gość Kontrwywiadu RMF FM, były premier Leszek Miller. Jego zdaniem "to się nie uda, nie powiedzie się". Gość RMF FM dodaje, że "wyborcy zawsze będą pytali o program pozytywny, a jak połączyć SLD-owski postulat o tym, żeby skrócić wiek emerytalny z postulatami Ryszarda Petru?"

Były premier pytany o lewicę odpowiada, że chyba nikt skutecznie jej nie zjednoczy, ponieważ podziały są głębokie, a ambicje liderów różne. Największe szanse ma oczywiście Czarzasty, bo jest szefem najpoważniejszej partii politycznej, ale Razem zapewne nie będzie chciało się włączyć - uważa Miller.

Cytat

Na następnym konkursie Eurowizji na Ukrainie jakaś polska piosenkarka może zaśpiewać piosenkę o Wołyniu

Gość RMF FM, pytany o swój wpis dotyczący Eurowizji odpowiada: Przykro mi było, kiedy okazało się, że nasze jury głosowało na piosenkarkę z Ukrainy, a nasi bracia z Ukrainy nie oddali żadnego punktu na pana Szpaka. Zdaniem Millera istnieje tutaj kontekst polityczny. Piosenka ukraińska była o  deportacji Tatarów 1944. Na następnym konkursie Eurowizji na Ukrainie jakaś polska piosenkarka może zaśpiewać piosenkę o Wołyniu - dodaje.

Cytat

To była próba kryminalizacji SLD, którą teraz stosuje PiS

Afery za czasów rządów SLD? Po latach widać wyraźnie co to było - to była próba kryminalizacji SLD, którą teraz stosuje PiS - odpowiada gość Kontrwywiadu. Dodaje, że dziś PiS próbuje przyczepić PO piętno "organizacji kryminalnej". Wtedy z SLD to się powiodło, a czy teraz się powiedzenie? - pyta Miller.

Gdzie są ludzie typu Jakubowska, Sierakowska i Banach? Banach jest znaną działaczką samorządową w Trójmieście. Jakubowska bardzo czynna na portalach społecznościowych. Tak samo Sierakowska - mówi były premier. Zaznacza, że panie nie są na linii frontu, ale są, działają i robią wiele pożytecznych rzeczy. Leszek Miller był również pytany o Magdalenę Ogórek. Zdaje się, że w tej chwili zajmuje się sztuką. Politycznie się rozstaliśmy - odpowiada.

To są sprawy wewnętrzne Ukraińców i Leszek Balcerowicz nie odniesie tu żadnego sukcesu - mówi były premier, pytany o Leszka Balcerowicza.

Leszek Miller odpowiada również na pytania o Ricardo Fanchini, komorników i frekwencję wyborczą.

Zobacz, jak były premier odpowiada na pytania Konrada Piaseckiego w Kontrwywiadzie RMF FM