Adam Małysz znów trenuje pod okiem Hannu Lepistoe! Nasz mistrz, przygotowując formę do zbliżających się wielkimi krokami zawodów Pucharu Świata w Zakopanem, udał się do fińskiego Lahti na konsultację u byłego szkoleniowca.

Austriak Wolfgang Loitzl wygrał 57. Turniej Czterech Skoczni. Loitzl triumfował także w ostatnim konkursie w austriackim Bischofshofen. Drugie miejsce w Bischofshofen wywalczył lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Szwajcar Simon Ammann, na trzeciej pozycji uplasował się Rosjanin Dmitrij... czytaj więcej

Lepistoe to doświadczony trener, któremu Adam bardzo ufa. To dwa czynniki, które sprawiają, że taki zabieg ma sens i może wypalić. Poza tym wierzymy w to, że jeśli trener nie widzi przez jakiś czas zawodnika, łatwiej mu zauważyć błędy, które popełnia. Może być tak, że Hannu je wyłapie i uda się to skorygować, ale nigdy nie ma gwarancji - stwierdził trener kadry polskich skoczków narciarskich Łukasz Kruczek.

Małysz został wycofany z ostatniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni, który odbył się wczoraj w Bischofshofen.

Lepistoe urodził się 17 maja 1946 roku. Pracę trenerską rozpoczął w 1979 roku. Do 1985 roku związany był z reprezentacją Finlandii. Pod jego wodzą sukcesy odnosił m.in. Matti Nykaenen. W latach 1985- 1992 pracował z kadrą Włoch. W 1994 roku, po dwuletniej przerwie, ponownie objął drużynę fińską i odkrył talent Janne Ahonena. Po czterech latach wrócił do Włoch, ale tylko na jeden sezon. Później Lepistoe występował w charakterze komentatora telewizyjnego podczas konkursów skoków. W 2002 roku został szkoleniowcem reprezentacji Austrii. Zawodników tego kraju prowadził do końca sezonu 2003/2004. Od 2006 do 2008 prowadził „biało-czerwonych”.