W poniedziałek startuje nowa, letnia ramówka RMF FM. Na zaczynające się właśnie wakacje przygotowaliśmy dla Was aż 17 gorących, nowych pozycji. Wśród nich m.in. "Superfakt" czyli Skandaliczna historia świata w wykonaniu Roberta Górskiego z Kabaretu Moralnego Niepokoju, "Przygody misia Karambola", a do tego "Szkoła wdzięku Dżoany Kluchy". Nie zabraknie także najświeższych "Faktów".

Skowron, Ziobro, Olbratowski i Lazar zapowiadają letnią ramówkę RMF FM

Podczas tych wakacji program "Wstawaj, szkoda lata" będzie zaczynał się codziennie o 6:00 i potrwa do 9:30. Poprowadzą go: Przemysław Skowron wraz z Marcinem Ziobro oraz Witold Lazar z Tomaszem Olbratowskim.

W letniej odsłonie programu znajdzie się aż pięć nowych pozycji: "Superfakt" czyli Skandaliczna historia świata (historia opisana językiem tabloidów) - czyta Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju; "Przygody misia Karambola" (oraz jego przyjaciela Tusiaczka zmagającego się z groźnym Kaczouchym) - czyta Wiktor Zborowski; "Szkoła wdzięku Dżoany Kluchy" - Tap Madl tylko słuchaczom RMF FM zgodziła się udzielić wakacyjnych lekcji wdzięku, które pomogą zrobić hipnotajzing kariera jeszcze tego lata! Do tego programy "Biuro obsługi turysty" i "Pocztówka z wakacji".

Przełącz się na "Czas Letni"!

Codziennie od 9:30 do 17:30 RMF FM przełączać się będzie na "Czas Letni w RMF FM". Gospodarzami pasma będą: Daniel Dyk, Sławomir Kowalewski, Krzysztof Urbaniak i Piotr Jaworski.

Wakacje to także "Słoneczna Kumulacja", flagowy konkurs RMF FM w nowej, letniej odsłonie i z wyjątkowo atrakcyjnymi nagrodami.

W "Czasie Letnim" znajdą się nowe programy: "Wakacje dookoła świata" ( radiowa podróż przez najbardziej niezwykłe zakątki Ziemi), "T-shirt lata":, "Wakacyjna encyklopedia pogody", "Bajeczna Polska" ( najsłynniejsze i najciekawsze polskie legendy), "Gorące przeboje", Letnie gadżety oraz wakacyjny konkurs dla aspirujących lowelasów "Szkoła letniego podrywu".

Muzyka - jak zawsze - najlepsza pod słońcem

Jędrych i maciborek sprawdzą wakacyjną kondycję przebojów

Od poniedziałku do piątku, od 17:30 do 21:30, Marcin Jędrych, na zmianę z Darkiem Maciborkiem, poprowadzą wakacyjną "Poplistę".

W soboty i niedziele "Poplista" zamieni się w "Przebój lata" - także i w tym roku słuchacze będą wybierali co tydzień, głosując na stronie RMF FM swoje przeboje, a pod koniec wakacji wybrany zostanie jeden, najgorętszy Przebój Lata. Prowadzący program przyjrzą się także z bliska Gwiazdom oraz innym wakacyjnym przebojom.

W niedziele, od rana do popołudnia, powraca program "Swoją drogą". Tym razem Marta Grzywacz i Sławomir Kowalewski odwiedzą najbardziej egzotyczne zakątki Polski.

Wieczorem, od poniedziałku do niedzieli, na antenę zaprasza "Miasto Muzyki"(21:30-1:30), prowadzone na zmianę przez Martę Grzywacz, Roberta Konatowicza i Tomasza Brhela. W tym paśmie dwie nowości: "Wakacyjny spis przesądów świata" oraz "Biblioteka na plaży" dla czytelników-pasjonatów oraz "Wakacyjna poczta RMF FM", konkurs "Muzyczna fotografia" i "Nowości na nadchodzący tydzień".

Tomasz Brhel zaprasza na "Wakacyjną pocztę RMF FM"

Od 1:30 - Najlepsza Muzyka

Ponadto tego lata RMF FM organizuje letnią trasę koncertową w 10 polskich miastach oraz specjalne pokazy filmowe w 5 miastach.

Na "Wakacyjny spis przesądów świata" zaprasza Tomasz Brhel

Turystyczna lista przebojów

W przyszły weekend - od 2 lipca - startuje wakacyjno-weekendowa akcja "Turystyczna lista polskich przebojów". W "Faktach" będziemy odwiedzać najciekawsze miejsca w Polsce. Pod koniec wakacji wielki finał, w którym razem z Wami wybierzemy najciekawsze regiony Polski.

W "Faktach" pogotowie kolonijne i wakacyjne

Od kilku tygodni radzimy Wam, jak wybrać dobre biuro podróży, jak dobrze zaplanować wakacyjne wyjazdy. Mamy wielką nadzieję, że Wam się uda, że to co zastaniecie na miejscu, będzie zgodne z umową, którą podpisaliście. Gdyby jednak było inaczej to reporterzy RMF FM są gotowi do interwencji.

W razie problemów skorzystaj z pogotowia wakacyjnego!

Część z Was pewnie zastanawia się, gdzie wysłać dziecko na kolonię. Jeżeli macie sygnały o fatalnej opiece, jedzeniu, warunkach wypoczynku na letnim obozie - reporterzy RMF FM rozwiążą Wasz problem.

Swoje zastrzeżenia możecie zgłaszać na Gorącą Linię RMF FM pod numerem 600 700 800 oraz adres poczty elektronicznej - fakty@rmf.fm

Jak miło spędzić czas?

Co, kto i gdzie kręci? Zajrzymy na wakacyjne plany filmowe. Co słychać za kulisami? Sprawdzimy w teatrze i w salach koncertowych. W każdy czwartek kulturalnie podpowiemy Wam, jak spędzić weekend, co wybrać w kinie, gdzie warto wybrać się na spektakl w plenerze, i które gwiazdy można spotkać w czasie naszej wakacyjnej trasy "Muzyka najlepsza pod słońcem".

Śledzimy sytuację na drogach

Korek, remont, objazd - kierowcy dobrze to znają. Jeżeli chcecie uniknąć takiej jazdy słuchajcie "Faktów". Tu zawsze znajdziecie istotne dla Was informacje o tym, co wydarzyło się na drogach.