Krakowska prokuratura wszczęła postępowanie sprawdzające w sprawie ataku 13-letniej nożowniczki w krakowskim gimnazjum. Bada, czy nie doszło do niedopełnienia obowiązków ze strony pracowników gimnazjum. Kluczowe materiały w tej sprawie przekazał sąd rodzinny, są wśród nich między innymi nagrania z monitoringu w szkole.

Postępowanie ma wyjaśnić, czy doszło do przestępstwa niedopełnienia obowiązków, czy też będzie można podjąć inną decyzję, po wykonaniu czynności sprawdzających. Nagranie jest czytelne i pozwala na wykonanie czynności - powiedziała reporterowi RMF FM Bogusława Marcinkowska z krakowskiej prokuratury.

W ubiegłą środę 13- letnia Agata w czasie przerwy ugodziła nożem koleżankę z klasy. Nastolatka z ranami ciętymi twarzy i szyi trafiła do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu. Agata najpierw trafiła do schroniska dla nieletnich, a potem do szpitala psychiatrycznego.

Płytą z nagraniem z monitoringu dysponuje również Małopolskie Kuratorium Oświaty. Jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM na filmie widać atak 13-latki i brak reakcji nauczycieli. Po kontroli w szkole, krakowskie kuratorium oświaty stwierdziło, że nauczyciele nie popełnili błędu a atak był nieszczęśliwym wypadkiem.