Do krakowskiej prokuratury doprowadzono dziś dwóch mężczyzn, podejrzanych w sprawie napadu przed hipermarketem. Jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM, zatrzymano także mężczyznę, podejrzanego o udział w bójce w autobusie MPK, podczas której raniony nożem został 25-latek.

Na razie oficjalnie śledczy nie łączą obu napadów. Nieoficjalnie wiemy, że napad w autobusie był zemstą za wcześniejszy atak przed hipermarketem. Na razie oficjalnie śledczy nie łączą obu napadów. Nieoficjalnie wiemy, że napad w autobusie był zemstą za wcześniejszy atak przed hipermarketem. Musimy tutaj rozdzielić te dwa zdarzenia, one są oczywiście rodzajowo różne. Jeżeli chodzi o dwóch zatrzymanych sprawców tym pierwszym wątku, mianowicie pobicia przed jednym z supermarketów w Krakowie, to w tej chwili trwają czynności procesowe z ich udziałem. To jest dwóch mężczyzn, którym przedstawiono zarzut udziału w zbiegowisku publicznym - powiedział prokurator Krzysztof Dratwa w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Markiem Balawajdrem.

Jak podkreśla Dratwa, ci dwaj mężczyźni, to właśnie napastnicy, którzy przed jednym z krakowskich hipermarketów niszczyli kijami i maczetami samochód.