Janusz Korwin-Mikke poinformował, że jego komitetowi wyborczemu - KW Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke - udało się do tej pory zarejestrować listy wyborcze w 21 okręgach. Wyjaśnił, że w ostatnich godzinach doszły między innymi listy: radomska i rybnicka.

Ostatnia informacja z PKW jest taka, że mamy zarejestrowane 21 list wyborczych - powiedział Korwin-Mikke. Wyjaśnił, że w trakcie rejestracji są jeszcze listy: warszawska, podwarszawska, gdańska i gdyńska.

Przyznał jednak, że prawdopodobnie Komitet Wyborczy wystawi kandydatów tylko w 22-24 na 41 okręgów.

Chcieliśmy zarejestrować listy we wszystkich okręgach, jednak nie zrobiliśmy jednej rzeczy: trzeba było zgłosić listy w tych wszystkich pozostałych okręgach, bez zaświadczenia z PKW, a dopiero następnego dnia donieść to zaświadczenie i byłoby po problemie - zaznaczył.

O północy minął termin rejestracji list wyborczych. Zgodnie z Kodeksem wyborczym, komitet, który zarejestrował do wtorku do godziny 24 listy kandydatów co najmniej w połowie okręgów wyborczych, uprawniony jest do zgłoszenia dalszych list bez poparcia zgłoszenia podpisami wyborców.