Inwestorzy planują budowę 16-piętrowego wieżowca na Podhalu - pisze Onet. W najwyższym budynku pod Tatrami miałoby znaleźć się blisko 200 mieszkań. Inwestycja szybko wzbudziła kontrowersje, a informacje na jej temat zniknęły ze strony biura oferującego sprzedaż apartamentów - czytamy.

Jak donosi Onet, informacje na temat projektu pojawiły się na stronie firmy (inwestujwgorach.pl), który oferuje wakacyjne apartamenty w okolicach Zakopanego. Budowa 16-piętrowego budynku, który ma nosić nazwę Zakopane Mountain Resort,  ma ruszyć w 2021 roku. W wieżowcu ma się znajdować 186 mieszkań i 12 penthouse'ów o powierzchni 150-180 m2, a także garaż na 250 samochodów i restauracja, w której pomieści się 500 osób. Budynek ma być zwieńczony dachem, który nawiązuje stylem do góralskiej strzechy.

Jak podkreśla Onet, inwestor nie podaje informacji dotyczącej lokalizacji planowanego budynku.

Projekt wzbudził kontrowersje. W ich wyniku z portalu inwestujwgorach.pl zniknęła strona z opisem inwestycji. 

Usunęliśmy ją na prośbę inwestora, który w związku z ogromnym zainteresowaniem planuje w najbliższym czasie zorganizować konferencję prasową - dowiedział się w Onet w biurze firmy Inwestuj w Górach. Jej przedstawiciel powiedział też portalowi, że inwestorem "jest firma, która zbudowała już kilka hoteli w Austrii".