Ciężkie dni nastały dla wrocławskich kierowców; równocześnie remontowane są dwie najważniejsze drogi wylotowe z miasta. Podróż ze wschodu na zachód Wrocławia przypomina bieg z przesiadkami. Na przejechanie tej trasy komunikacją miejską pasażerowie potrzebują ponad półtorej godziny.

Niestety, tych prac nie można było inaczej zorganizować. Przebudowa ul. Lotniczej na zachodzie miasta prowadzona jest już od dłuższego czasu. Rozpoczęcie prac na kolejnym jej odcinku spowodowało konieczność wstrzymaniu ruchu tramwajowego.

Z kolei wschodnia część miasta to przeklinana przez kierowców ulica Krakowska, której usiana dziurami nawierzchnia już od dawna prosiła się o modernizację. Obie części miasta z powodu remontów zostały pozbawione regularnie kursującej komunikacji miejskiej.

Pasażerom pozostawiono tylko autobusy zastępcze, które z powodu tworzących się tam olbrzymich korków kursują nieregularnie i, co budzi szczególną złość u mieszkańców tamtych okolic, pojazdy są przepełnione, więc nigdy nie ma pewności, że uda wsiąść do podjeżdżającego do przystanku autobusu.