Jest kolejne śledztwo w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa w Urzędzie Miasta w Podkowie Leśnej. Wszczęła je właśnie prokuratura w Grodzisku Mazowieckim. Tym razem chodzi o nieprawidłowości w dokumentacji finansowej gminy. Odpowiadać za nie może dwójka byłych pracowników urzędu miasta.

Śledztwo wszczęto po tym, jak zawiadomienie w tej sprawie złożył burmistrz Podkowy Leśnej. Audyt wykonany na jego zlecenie wykazał, że w urzędzie mogły być ustawiane przetargi. Na przykład jedna z firm wygrywała wszystkie konkursy na sprzątanie miasta, bez względu na cenę, jaką zaproponowała.

Oprócz tego firmy wygrywające przetargi na remonty jezdni, podpisywały umowy, w których zobowiązywały się, że same dostarczą potrzebne materiały. Później dostawały jednak od urzędu dodatkowe zlecenia na zakup tych materiałów.

Jednocześnie do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie byłej skarbnik Podkowy Leśnej. Kobieta jest podejrzana o kradzież z miejskiej kasy ponad 116 tysięcy złotych. Grozi jej do pięciu lat więzienia.

(mpw)