To tylko chwila wytchnienia od wysokich temperatur. Już za chwilę do Polski wrócą ekstremalne upały. Zobacz najnowsze prognozy na nadchodzący weekend oraz początek lipca.

Sobota, 29 czerwca


Sobota zapowiada się słonecznie w całej Polsce. Powoli zaczną wracać blisko 30-stopniowe temperatury.

Na zachodzie bezchmurnie lub z niewielkimi zachmurzeniami. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie okresami duże z przelotnymi opadami deszczu.

Temperatura maksymalna od 24 stopni Celsjusza na wschodzie, przez 25-27 stopni na Wybrzeżu, w centrum i na południu, do 31 stopni na zachodzie.

Niedziela, 30 czerwca


Już w niedzielę wielki powrót tropikalnych upałów! Będzie bardzo gorąco, zwłaszcza na zachodzie Polski. Niemal w całym kraju termometry pokażą ponad 30 stopni.

Na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach temperatura wyniesie 31 kresek, nieco mniej na Podlasiu - 29 stopni. W centrum, na południu i południowym-wschodzie kraju od 30 do 33 stopni.

Najgoręcej na zachodzie - w Poznaniu i Zielonej Górze słupki rtęci pokażą nawet 36-37 stopni Celsjusza!

Poniedziałek, 1 lipcaPoczątek lipca zapowiada się pogodny i gorący, jednak w porównaniu z ostatnim dniem czerwca - temperatury nieco spadną.

W poniedziałek temperatura maksymalna od 25 stopni Celsjusza na Pomorzu, przez 30-32 stopnie w centrum, po 33 stopnie na południu kraju.

W całej Polsce będzie słonecznie, jedynie z przejściowymi zachmurzeniami.

W kolejnych dniach lipca prognozowane ochłodzenie. Temperatury spadną nawet o dziesięć stopni, jednak nadal będzie słonecznie.