Demokracja jest zagrożona przez korupcję. Zjawisko korupcji narasta, należy się mu przeciwstawiać - podkreślił Jarosław Kaczyński. Szef PiS i inni politycy tej partii wzięli udział w konferencji "Przeciw biedzie, przeciw korupcji".

Jednym z wielkich zadań, jakie jest przed nami jest zadanie polegające na tym, żeby przeciwstawić się korupcji. I w sferze aksjologicznej i prawnej i faktów - przekonywał szef PiS. Jego zdaniem konieczna jest twarda walka z korupcją za pomocą aparatu państwowego, CBA i "odnowionego wymiaru sprawiedliwości".

Wierzę, że niedługo zacznie się czas wielkiej ofensywy przeciwko korupcji, że zacznie się czas innych rządów w Polsce - mówił prezes PiS.

Korupcja jest częścią tego systemu, który musimy zmienić. Nie demokracja jest zagrożona przez PiS, demokracja jest zagrożona przez korupcję, rozkład państwa, to wszystko co jest częścią systemu Donalda Tuska - powiedział Kaczyński.

Zaznaczył, że PiS opowiadało się za "zasadniczą zmianą, która została gwałtowanie zakwestionowana". Podkreślił ponadto, że w CBA "doszło do zmiany personalnej, która radykalnie ograniczyła skuteczność funkcjonowania tego urzędu na najwyższych szczeblach". 

(j.)