Prokuratura złożyła zażalenia na decyzję sądu, który odmówił zastosowania tymczasowego aresztu wobec 49-letniego Arkadiusza Ł.ps. Hoss – ustalił reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Mężczyzna uznany za pomysłodawcę oszustw metodą na wnuczka, a także organizatora tego procederu w kilku europejskich krajach, został zatrzymany przez CBŚP na warszawskiej Woli.

Sąd uznał, że wniosek o areszt dla Arkadiusza Ł. jest zbyt daleko idący, a zatem nieuzasadniony. Według sędziów nie ma obawy, że "Hoss będzie utrudniał śledztwo, bo przyznał się do zarzucanych mu czynów". Zatrzymano też innych członków jego grupy.

Nie ma też obaw, że mężczyzna ucieknie z kraju, ponieważ zastosowano wobec niego 300 tysięcy złotych kaucji i odebrano paszport. Pięć razy w tygodniu musi się też zgłaszać na policję.

Problem w tym - że jak usłyszał reporter RMF FM  - mężczyzna nie ma miejsca zameldowania i ma kilka mieszkań w całym kraju.

Po poprzednim zatrzymaniu sprzed dwóch lat dłuższy czas przebywał za granicą. Ponownie wpadł w ręce funkcjonariuszy, kiedy policjanci przygotowali na niego zasadzkę.

(ug)