Prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego Andrzej Kozak i przedstawiciel firmy bukmacherskiej bet-at-home Wojciech Ziemski zostali uniewinnieni od zarzutu umieszczenia nielegalnej reklamy firmy bukmacherskiej podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem w 2010 roku. Był to pierwszy w Polsce proces ws. nielegalnej reklamy firmy bukmacherskiej podczas dużej imprezy sportowej.

Zakaz reklamowania gier hazardowych, w tym zakładów bukmacherskich, wprowadziła ustawa hazardowa, która weszła w życie 1 stycznia 2010 roku - na dwa tygodnie przed zawodami skoków narciarskich, rozgrywanymi na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Podkreślał to podczas rozprawy przedstawiciel bet-at-home, który zeznał, że umowa sponsorska z firmą bukmacherską, w tym prawa do emisji reklam podczas zawodów PŚ w Zakopanem, była zawarta już w 2007 roku. Firma była sponsorem wielu zawodów Pucharu Świata.

Sąd uznał te argumenty i uniewinnił obu oskarżonych.

Ziemski był oskarżony o zlecenie umieszczenia logo firmy bukmacherskiej na terenie skoczni, na numerach startowych zawodników, biletach wstępu, programach i afiszach. Natomiast prezesowi TZN prokuratura zarzuciła uzyskanie od firmy bukmacherskiej pieniędzy za przekazanie powierzchni reklamowej na czas zawodów i za zobowiązanie się do umieszczenia na niej logo tej firmy.

Kosztami procesu sąd obciążył Skarb Państwa.

(edbie)