Druga linia warszawskiego metra została w całości odebrana przez inspektorat budowlany. Ratusz dostał komplet pozwoleń na użytkowanie stacji i infrastruktury. Linia ma zacząć działać w połowie marca.

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski powiedział podczas konferencji prasowej w warszawskim ratuszu, że ma nadzieję na otwarcie II nitki podziemnej kolejki za kilka, kilkanaście dni.

Poza pozwoleniami na użytkowanie dwóch ostatnich stacji, mazowiecki wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego Jaromir Grabowski przekazał dziś prezesowi warszawskiego metra Jerzemu Lejkowi pozwolenie na użytkowanie czterech wentylatorni i łącznika między I a II linią metra. Oznacza to, że są już pozwolenia na wszystkie obiekty II linii.

Wszyscy chcieliśmy do tego metra wsiąść jak najszybciej. Nacieszyć się nim i korzystać z niego. Myślę, że za kilka, kilkanaście dni to już się stanie - powiedział Kozłowski. Trwało to tak długo - tłumaczył - bo bezpieczeństwo nie znosi kompromisów.

Centralny odcinek drugiej linii metra o długości ponad 6 kilometrów połączy lewo- i prawobrzeżną Warszawę. Ma siedem stacji. Kolejno od zachodu na wschód są to: "Rondo Daszyńskiego", "Rondo ONZ", "Świętokrzyska", "Nowy Świat - Uniwersytet", "Centrum Nauki Kopernik", "Stadion Narodowy" i "Dworzec Wileński".