„Demokracja jest w Polsce wątpliwa. Nie uważam naszych wyborów za wiarygodne, od pewnego czasu” – stwierdził w TVP Info Jerzy Zelnik, aktor popierający Prawo i Sprawiedliwość. „Prezydent nie może mówić, że szaleni ludzie podważają wiarygodność wyborów” - dodał.

Prezydent Bronisław Komorowski to typowy urzędnik, karierowicz. Na mnie robi wrażenie człowieka, który celebruje swoją własną osobę - stwierdził Jerzy Zelnik w programie "Po przecinku" w TVP Info. Dodał, że jego zdaniem Komorowski jest "dosyć niemrawy, stosuje dużo banalnych chwytów".

Aktor zadeklarował, że chciałby, aby prezydentem Polski był człowiek aktywny. Nawiązując do hasła wyborczego Bronisława Komorowskiego stwierdził, że nie popiera takiej prezydentury, która "ogłasza zgodę, ale głównie z rządem i bezpieczeństwo, ale głównie dla rządzących". W normalnej demokracji sytuacja powinna być taka, że prezydent bardzo patrzy na ręce rządowi, uważnie obserwuje ustawy, które są niedoskonałe i próbuje wchodzić w jakiś dialog z decydentami... - tłumaczył Jerzy Zelnik.

(mn)