W środę została powołana, w czwartek odwołana. Mowa o dr Dominice Długosz, która przez niespełna dobę była małopolską konserwator zabytków. Czy powodem była jej aktywność w mediach społecznościowych?

"Dr Dominika Długosz została powołana w środę przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę na stanowisko Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków" - przekazało wczoraj biuro prasowe wojewody. Dotychczas piastowała ona funkcję zastępcy MWKZ.

Ordynarne teksty i obrazki na profilu

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita potwierdził fakt odwołania konserwator. Jako powód podał "sprawy osobiste".

Z kolei portal lovekrakow.pl poinformował, że przyczyną odwołania nowo powołanej konserwator miała być jej aktywność w mediach społecznościowych. W środę miała na swoim Facebooku opublikować wiele "ordynarnych obrazków i wpisów, które miały kontekst polityczny".

Cytat

Udostępniła m.in. tekst opatrzony tytułem "Słowo ojczyzna cuchnie mordem"
- informuje lovekrakow.pl.

Jak dodaje portal, na swojej tablicy udostępniała również grafiki z "Soku z buraka" m.in. z tekstami "Bóg stworzył cycki, a nie kościół katolicki" oraz "Stoję murem za Mateuszem Kijowskim i KODem".

Małopolska nie ma szczęścia do konserwatorów?

Dr inż. arch. Dominika Długosz pracowała w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Krakowie od 12 lat. Pracę rozpoczęła tam od stanowiska inspektora ds. zabytków nieruchomych. Od 2018 r. zajmowała stanowisko zastępcy małopolskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Poprzednia konserwator Monika Bogdanowska została odwołana we wrześniu 2021 roku - od tego czasu obowiązki małopolskiej konserwator zabytków pełniła jej dotychczasowa zastępczyni Dominika Długosz.