Generał Wojciech Jaruzelski wyjdzie ze szpitala prawdopodobnie już w sobotę – dowiedziała się reporterka RMF FM Kamila Biedrzycka. Jak stwierdził rzecznik Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie, stan byłego prezydenta jest zadowalający i nic nie wskazuje na to, żeby miał ulec pogorszeniu.

Jaruzelski od tygodnia przebywa w szpitalu w związku z zapaleniem płuc i komplikacjami sercowymi. Generał już wcześniej był pod opieką lekarzy. Trzy lata temu przewieziono do szpitala wojskowego po nagłym skoku ciśnienia krwi. W 2006 r. trafił do szpitala z zapaleniem płuc i infekcją wirusową.

Generał Wojciech Jaruzelski od tygodnia przebywa w szpitalu w związku z zapaleniem płuc i komplikacjami sercowymi. Stan nie jest ciężki, nie ma zagrożenia życia - powiedział RMF FM Wojciech Lubiński z Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie. czytaj więcej

Wojciech Jaruzelski jest emerytowanym generałem, byłym posłem, I sekretarzem KC PZPR, szefem MON i rady państwa, a później pierwszym prezydentem III RP.

Jaruzelski wraz z Czesławem Kiszczakiem i byłym I sekretarzem PZPR Stanisławem Kanią są głównymi oskarżonymi za wprowadzenie stanu wojennego w 1981 r. W ubiegłym roku Instytut Pamięci Narodowej skierował akt oskarżenia w tej sprawie do stołecznego sądu.