Na kampanię wyborczą do parlamentu będziemy gotowi ze szczegółowym projektem tego, co chcemy zrobić dla Polski - zapowiedział w Katowicach prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Były premier otworzył trzydniową konwencję programową Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy. „Być może nasza polityka wjedzie na inne tory, które prowadzą do rzeczywistych sukcesów całego społeczeństwa, narodu. Wierzę, że tak się stanie" - powiedział Kaczyński.

Trzeba wiedzieć nie tylko, że w różnych dziedzinach naszego życia społecznego, publicznego jest źle, ale trzeba też wiedzieć, jak to zmienić - mówił Kaczyński. O tym będziemy rozmawiać, o tej zmianie, zmianie konkretnej, rozłożonej na różnego rodzaju problemy, etapy, będziemy dyskutować - dodał były premier. Jestem głęboko przekonany, że gdy w końcu sierpnia, we wrześniu, w październiku będzie już trwała kampania wyborcza, będziemy gotowi - zapewnił.

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że drugim celem działań PiS i partnerów tej partii jest przywrócenie polityce merytorycznego wymiaru. Te kwestie zostały bardzo, ale to bardzo odsunięte i zastąpione przez różnego rodzaju gry, widowiska, eventy, jak to się dzisiaj mówi, a to wszystko, co stanowi o prawdziwym sensie prowadzenia polityki, zostało jakby poza politykę wyprowadzone - ocenił prezes PiS. Dodał, że trzeba "przywrócić normalność". Polityka nie jest niczym złym, polityka jest po to, żeby realizować interes wspólny, aby realizować dobre projekty. O tych projektach trzeba mówić, trzeba dyskutować i się spierać, o te projekty powinny się spierać główne siły polityczne w naszym kraju - tłumaczył.

Podczas trzydniowej konwencji zatytułowanej „Myśląc: Polska", zaprezentowane zostaną tezy programowe, odbędzie się także dyskusja nad zgłoszonymi przez ekspertów i polityków PiS pomysłami. Wśród propozycji programowych, które mają zostać zaprezentowane na konwencji, ma być m.in. ograniczenie liczby nowych przepisów, reindustrializacja, Pakiet Praworządności Podatkowej i Karta Drobnego Przedsiębiorcy, powołanie Ministerstwa Gospodarki i Rozwoju, powrót do MSWiA, zwiększenie środków na wojsko.

(mn)