W górach - jak informuje nasz zakopiański reporter Maciej Pałahicki - załamanie pogody. W stolicy Tatr przed weekendem i początkiem pierwszego terminu ferii odwilż. Wieje też silny wiatr. Ratownicy TOPR podwyższyli stopień zagrożenia lawinowego na trzeci. Na szczęście - jak przekonują górale - o śnieg w okolicach Zakopanego możemy być spokojni.

Odwilż w górach jest niewielka, w stolicy Tatr o poranku termometry pokazywały dwa stopnie powyżej zera. Śniegu - jak przekonuje nasz dziennikarz - jest całkiem sporo. W Zakopanem tego naturalnego prawie 30 centymetrów, a na Kasprowym Wierchu - ponad metr. Na stokach sztucznie ośnieżonych także ponad metr białej pokrywy.

Problematyczny może być tylko wiatr, który na Kasprowym przekracza 100 km na godzinę. W związku z tym wstrzymano kolejkę linową.

Dobra wiadomość jest taka, że w weekend pogoda ma się poprawić - temperatura obniży się, wiatr osłabnie i ma sypać śnieg!

A jaka pogoda szykuje się w góry na ferie? Oto, co ma do powiedzenia zaprzyjaźniony z RMF FM góral z Kościeliska - Dariusz Galica.

(MKam)