Zajmiemy się problemem ciężarówek szkoleniowych, które tamują ruch na trasie średnicowej - obiecują wojskowi z Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu. Interweniowaliśmy w tej sprawie na prośbę kierowców, którzy skarżyli się, że - szczególnie w godzinach szczytu - wojskowe pojazdy utrudniają poruszanie się po jednej z głównych tras w mieście.

Kierowcy z Grudziądza, którzy zwrócili się do nas z prośbą o interwencję, narzekali na wojskowe ciężarówki, za kierownicą których siedzą kursanci z pobliskiego Centrum Szkolenia Logistyki. Samochody utrudniają ruch na trasie średnicowej, bo jeżdżą bardzo wolno i często blokują skrzyżowania lub ronda. Ciężko się czasem przedostać, zawsze trochę czasu minie zanim wyjadą, ruszą - mówił naszemu reporterowi jeden z kierowców.

Po naszej interwencji wojskowi z Centrum Szkolenia Logistyki, które prowadzi kursy dla żołnierzy, zapewniają, że dokładnie przeanalizują trasy, jakimi poruszają się ich ciężarówki i podejmą decyzje o zmianach - tak, by usprawnić ruch.

Chodzi na przykład o uczulenie instruktorów, by w miarę możliwości omijali średnicówkę w godzinach szczytu lub po prostu wjeżdżali na trasę pojedynczo, a nie po kilka samochodów na raz. To oznacza, że znacząco spadnie liczba sytuacji, w których duże, wojskowe pojazdy będą tamować ruch przez blokowanie rond lub skrzyżowań.

(bs)