Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich skazał na grzywnę 53-latka, który telefonem komórkowym nagrywał kobietę w toalecie starostwa powiatowego. Wyrok jest prawomocny.

Do zdarzenia doszło w toalecie starostwa w Strzelcach Opolskich. Jedna z korzystających z niej kobiet zauważyła, że pod szparą dzielącą kabiny leży telefon komórkowy. Kiedy się zorientowała, że osoba znajdująca się za przepierzeniem położyła telefon celowo i prawdopodobnie nagrywa ją, powiadomiła policję.

Na podstawie zapisu monitoringu ustalono, że osobą podglądającą użytkowniczkę toalety jest 53-letni mężczyzna. Został oskarżony o utrwalanie wizerunku nagiej osoby przy pomocy podstępu. Mężczyzna przyznał się do winy i wnioskując o dobrowolne poddanie się karze zapewniał, że nagranie robił wyłącznie na swój własny użytek.

Sąd Rejonowy wymierzył oskarżonemu karę grzywny. Łącznie z kosztami sądowymi będzie musiał zapłacić ponad tysiąc złotych. Jak informuje sekretarz starostwa Ewelina Jelito, zaraz po incydencie w toaletach szczeliny pomiędzy kabinami zostały zabudowane.