Nad Europą dominuje rozległy, rozbudowujący się wyż z centrum nad zachodnią Słowacją, jedynie północna i częściowo północno-zachodnia Europa znajduje się w zasięgu niżów z ośrodkami nad Wyspami Owczymi i Morzem Norweskim. Przez kontynent przemieszczają się układy frontów atmosferycznych związane ze wspomnianymi niżami. Polska znajduje się pod wpływem płytkiej zatoki niżowej z rozmywającym się chłodnym frontem atmosferycznym, który przemieszcza się stopniowo z północnego zachodu na południowy wschód.


W najbliższych godzinach czeka nas zachmurzenie umiarkowane i duże, ale z okresowymi przejaśnieniami. Na Pomorzu Wschodnim, Kujawach, w Wielkopolsce i na Ziemi Łódzkiej miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4 st. na południowym wschodzie do 10 st. na południowym zachodzie. Lokalnie w kotlinach górskich temperatura spadnie do około 0 st.


Wiatr słaby, jedynie nad morzem okresami dość silny i porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Wieczorem w Tatrach porywy wiatru osiągną do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, duże jedynie w rejonach zamglenia. Mgły ograniczające widoczność do 100 m mogą wystąpić lokalnie na terenie całego kraju. W nocy temperatura minimalna wyniesie od -4 st. na południu, około 1 st. w centrum, do 2 st. nad morzem. W kotlinach górskich temperatura spadnie nawet do -8 st. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, zmienny, z przewagą kierunków południowych. Na szczytach Tatr porywy wiatru do 65 km/h.

Piątek mglisty i pochmurnyW piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, w rejonie utrzymywania się mgły zachmurzenie duże. Mgły ograniczające widoczność do 200 metrów w godzinach porannych utrzymają się lokalnie na terenie całego kraju. Wieczorem gęste mgły wystąpią w południowych województwach. Temperatura maksymalna od 2 st. na północnym wschodzie, około 6 st. w centrum, do 9 st. na południowym zachodzie. W kotlinach górskich temperatura utrzyma się w okolicy 0 st. Wiatr słaby, wzmagający się po południu do umiarkowanego i porywistego, południowo-wschodni i wschodni. Na Przedgórzu Sudeckim porywy wiatru do 60 km/h, wysoko w Tatrach do 80 km/h, w Sudetach do 90 km/h.