W połowie stycznia Inspektor Nadzoru Budowlanego w Chorzowie zdecyduje, czy przebudowa Stadionu Śląskiego może być kontynuowana na podstawie obecnego projektu - dowiedziała się reporterka RMF FM Anna Kropaczek. Naukowcy z Politechniki Gdańskiej, którzy przygotowują ekspertyzę, uważają, że projekt trzeba zmienić.

Jak podkreślają eksperci, projekt Stadionu Śląskiego trzeba zmienić między innymi z powodu tego, że nie przewidziano możliwości odśnieżania dachu. W przypadku tego dachu, to odśnieżanie może być bardzo kłopotliwe. Może nawet czasami niemożliwe - mówi Krzysztof Żółtowski, który przewodniczy grupie ekspertów. Inwestor, czyli Urząd Marszałkowski, na razie nie chce komentować ekspertyzy.

Prace na Stadionie Śląskim zostały wstrzymane ponad rok temu, kiedy podczas podnoszenia konstrukcji, która ma utrzymywać dach areny, pękły uchwyty lin - tak zwane krokodyle.

Teraz przerwa w inwestycji pewnie jeszcze się przedłuży. W projekcie budżetu województwa na przyszły rok przewidziano 80 milionów złotych na dalszą budowę, ale część radnych chce wycofania tych pieniędzy.

W sumie modernizacja obiektu trwa już 3 lata i ma kosztować ponad 3,5 miliarda złotych.