Poważny wypadek w Gdyni. Na zjeździe z remontowanej Estakady Kwiatkowskiego tir zderzył się z trolejbusem. Na miejscu zginęła jedna osoba, a druga zmarła w szpitalu. Trzy osoby są w stanie ciężkim, kolejnych siedem osób odniosło lżejsze obrażenia.

Jak donosi reporter RMF FM Kuba Kaługa, tir wjechał na skrzyżowanie od strony obwodnicy Trójmiasta z ogromną prędkością. Uderzył w tylną, boczną część trolejbusu. Na miejscu zginął 64-letni mieszkaniec Gdyni, kolejna osoba zmarła po południu w szpitalu.To 73-letnia kobieta, która została przewieziona do Pomorskiego Centrum Traumatologii w Gdańsku.

W szpitalach pozostało pięć osób rannych. Stan trzech z nich jest ciężki. Przebywają w szpitalach w Gdyni, Gdańsku i w Wejherowie. Kilka lżej poszkodowanych osób, po opatrzeniu, wyszło już ze szpitala w Wejherowie.

Zawiodły hamulce, kierowca ostrzegał trąbiąc

Najprawdopodobniej pojazd miał kłopoty z hamulcami. Nie mógł się zatrzymać przed skrzyżowaniem, wjechał na nie mocno rozpędzony - mówi Michał Rusak z gdyńskiej policji.

Kierowca tira trafił do szpitala. Jeżeli stan jego zdrowia pozwoli, na pewno będziemy z nim rozmawiać, aby wyjaśnić, w jakich okolicznościach doszło do tego zdarzenia. Oczywiście zabezpieczymy oba pojazdy do badań, będziemy sprawdzali tachograf tira, biegli z zakresu wypadków drogowych będą musieli wypowiedzieć się na temat stanu technicznego obu samochodów - wyjaśnia.

Mężczyzna jest przytomny i z urazem nogi przebywa w jednym z trójmiejskich szpitali. Nasz reporter usłyszał, że wkrótce będzie można z nim porozmawiać. Policjanci na pewno będą go pytać o hamulce w pojeździe. Według relacji świadków, tir w ogóle nie hamował, a kierowca klaksonem sygnalizował, że ma kłopoty techniczne.

Na miejscu wypadku zakończyła się już akcja ratunkowa. Teraz trzeba usunąć z jezdni przewróconą ciężarówkę. Zniszczony tir leży pod estakadą, do góry kołami. Obok niego kilkaset butelek wody mineralnej, którą przewoził. Prace trwają na wyłączonej z powodu remontu części estakady, więc wczesnym popołudniem odblokowana została ulica Morska w kierunku Wejherowa. Ruch odbywa się więc zgodnie z obowiązującą ostatnio, remontową organizacją.