Komisja Ligi zajmie się wydarzeniami podczas wieczornego derbowego meczu w Krakowie. Jak informowaliśmy, kibole Cracovii obrzucili racami i petardami fanów Wisły. Dochodzenie zapowiada również policja.

Ze strony Komisji Ligi Cracovii grozi między innymi zamknięcie stadionu najbliższe mecze - taka decyzja może zapaść już na dzisiejszym posiedzeniu, które rozpocznie się o godzinie 15:00.

Na posiedzeniu w przyszłym tygodniu Komisja przeanalizuje również oficjalne stanowisko klubu i raport delegata, który był obecny na meczu: wtedy może zapaść decyzja o ewentualnej karze finansowej czy zakazie wyjazdowym dla kibiców "Pasów".

Cracovia opublikowała już oświadczenie: "kategorycznie potępia" w nim zachowanie grupy kibiców, którzy rzucali race, i pisze o "haniebnym zachowaniu, którego nie da się w żaden sposób wytłumaczyć". Klub deklaruje również ścisłą współpracę z policją.

Policja zapowiada natomiast dochodzenie, które ma być prowadzone w kontekście zakłócenia bezpieczeństwa na imprezie publicznej. Jak jednak usłyszał od funkcjonariuszy reporter RMF FM Marek Wiosło, po konsultacjach z prokuraturą możliwa jest zmiana kwalifikacji, co oznaczałoby, że sprawcy - jeśli oczywiście uda się ich zidentyfikować - mogą usłyszeć zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grożą nawet 3 lata więzienia.