​Mieszkańcy warszawskich dzielnic: Ursus i Włochy, a także Pruszkowa, Piastowa, Michałowic i Reguł nie będą mieli jutro wody. W sumie to nawet 100 tysięcy osób. Powodem jest poważna awaria głównej magistrali wodociągowej pod Alejami Jerozolimskimi.

Woda w kranach przestanie płynąć jutro około godziny 8 rano, o ile nie okaże się, że wyciek wody z rury jest większy niż w tej chwili. Wodociągowcy naprawę mieli rozpocząć już dzisiaj, jednak odłożyli ją do jutra, aby mieszkańcy, a także szkoły, żłobki i szpitale mogły przygotować się na przerwę w dostawach wody.

Naprawa powinna potrwać nie dłużej niż 24 godziny, ale wszystko zależy od tego, w którym miejscu doszło do rozszczelnienia magistrali - czy tuż po powierzchnią ziemi czy rurę trzeba będzie wyciągać, by ją zespawać.

Bez wody na pewno będą mieszkańcy wyższych pięter. Niżej należy spodziewać się spadku ciśnienia. W 10 miejscach ustawione będą beczkowozy z wodą - mówił Roman Bugaj ze stołecznych wodociągów.

Lokalizacje beczkowozów z wodą pitną: Pruszków: ul. Emancypantek, róg ul. Ramzesa; ul. Działkowa 54 Piastów: ul. Łukasińskiego, przy AWAKU (os. Ogińskiego); ul. Piłsudskiego 56 (os. Sobieskiego) Michałowice: ul. Raszyńska, róg ul. Szkolnej; ul. Mickiewicza (pomiędzy ul. Spacerową a ul. 11. Listopada) Reguły: ul. Wiejska, róg ul. Krótkiej Opacz Kolonia: ul. Centralna przy WKD Warszawa Ursus: ul. Skoroszewska, przy ul. Chełmońskiego; ul. Wojciechowskiego 37