10 kół zapasowych wiozła ciężarówka z polskimi numerami rejestracyjnymi, którą koło przejścia granicznego w Świecku zatrzymała do kontroli Straż Graniczna. Okazało się, że w kołach jest ponad ćwierć miliona sztuk papierosów.

Papierosy miały trafić na zachód Europy. Paczki, w które były zapakowane nie mają znaków akcyzy. Przeważają papierosy marki "Viceroy". Wartość przemycanego towaru to 130 tysięcy złotych.

Straż graniczna zatrzymała 47-letniego mieszkańca okolic Łodzi, który prowadził ciężarówkę. Dziś będzie przesłuchany w charakterze podejrzanego przez funkcjonariuszy Urzędy Celnego.

To kolejna udaremniona próba przemytu papierosów w ostatnich miesiącach. W pierwszej połowie 2012 roku funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zarekwirowali podrabiane papierosy o wartości ponad 3 milionów złotych. Część z nich miała trafić na do krajów Unii Europejskiej, część do sprzedaży na polskim "czarnym" rynku. Funkcjonariusze podkreślają, że zatrzymywani z nielegalnym towarem kierowcy zazwyczaj nie wiedzą, że w samochodzie, którym kierują, jest ukryta kontrabanda.