W niedzielę sporo słońca w całym kraju, jedynie na południu mogą wystąpić burze z gradem. Jednak już w poniedziałek pogoda się poprawi i w całej Polsce będzie można liczyć na większe przejaśnienia.

W niedzielę w Polsce do wieczora zachmurzenie małe i umiarkowane. Na południu oraz we wschodniej połowie większe i tam mogą wystąpić przelotne opady deszczu. 

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla południowych powiatów województw małopolskiego i śląskiego w związku z możliwością wystąpienia burz z gradem. 

Temperatura maksymalna od 19 st. na północny, około 22 st. w centrum, do 24 st. na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na Pomorzu Wschodnim oraz w Karpatach początkowo duże i tam możliwe przelotne opady deszczu. W kotlinach sudeckich lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 9 st. w Kotlinie Kłodzkiej i 10 st. na Podhalu oraz na północy do 14 st., 15 st. na południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków północnych.

Poniedziałek


W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, jedynie na zachodzie większe przejaśnienia. Miejscami możliwe przelotne opady deszczu, a w Karpatach również burze. W Tatrach w czasie burz prognozowana suma opadów do 10 mm.

Temperatura maksymalna od 17 st. na północy, do 22 st., 23 st. na południu oraz w centrum i 24 st. na Dolnym Śląsku i Mazowszu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.