Centralne Biuro Antykorupcyjne wszczęło kontrole oświadczeń majątkowych wysokich urzędników samorządowych z warszawskiej Ochoty - dowiedział się reporter RMF FM. To element śledztwa, które ma wyjaśnić, czy lokale użytkowe w tej stołecznej dzielnicy były sprzedawane po zaniżonych cenach.

Agenci sprawdzają oświadczenia majątkowe obecnego wiceburmistrza dzielnicy Krzysztofa Kruka, pełniącej obowiązki dyrektora Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami Lucynę Kowal, a także byłego burmistrza, który jest także radnym Mazowsza - Maurycego Komorowskiego. Badane są zeznania składane od 2011 roku. 

Jak się dowiedział nasz reporter, to dopiero początek kontroli oświadczeń dzielnicowych samorządowców. Kontrola jest elementem śledztwa, które Prokuratura Okręgowa powierzyła stołecznemu CBA. 

Agenci sprawdzają, czy 11 lokali użytkowych na Ochocie zostało sprzedanych po zaniżonych cenach. Wcześniejsze analizy pokazywały, że na przykład atrakcyjny lokal przy Placu Zawiszy dzielnica sprzedała za 450 tysięcy złotych. Nowy właściciel odsprzedał go niecały rok później za prawie półtora miliona.

(mal)