Centralne Biuro Antykorupcyjne podjęło kontrolę w spółce komunalnej Gdańskie Autobusy i Tramwaje - dowiedziała się w czwartek PAP. Kontrola ma dotyczyć prawidłowości przeprowadzonych zamówień publicznych od 2016 roku.

Wejście kontrolerów do spółki potwierdziła rzeczniczka prasowa Gdańskich Autobusów i Tramwajów Alicja Mongird. "W GAiT trwa kontrola CBA; oczywiście współpracujemy z kontrolerami" - powiedziała. Dodała, że kontrola dotyczy wybranych zamówień publicznych, udzielanych i realizowanych przez GAiT w latach 2016-19.

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego powiedział, że kontrolę podjęli funkcjonariusze wydziału postępowań kontrolnych gdańskiej delegatury CBA.

Kontrola, która trwa od 28 grudnia ub.r., ma się zakończyć pod koniec marca; jednak szef CBA w szczególnych przypadkach może ją przedłużyć do sześciu miesięcy.

Sprawdzane będą nie tylko wybrane zamówienia publiczne udzielane przez spółkę, ale również te realizowane przez nią od 2016 do obecnej chwili.

Opracowanie: