W Szwecji został zatrzymany 28-letni Tomasz R., pseudonim Rogal. Mężczyzna był poszukiwany 4 Europejskimi Nakazami Aresztowania oraz 12 listami gończymi. Teraz czeka na ekstradycję do Polski.

Poszukiwany mężczyzna, aby uniknąć sądu uciekł z Polski i ukrył się w Szwecji. Został zatrzymany pod Sztokholmem. 28-letni "Rogal" miał bardzo bogatą przeszłość. Mężczyzna był poszukiwany w związku z wieloma przestępstwami, których dopuścił się na przestrzeni lat. Miał odpowiedzieć między innymi za wymuszenia rozbójnicze, kradzieże z włamaniem, jazdę samochodem po alkoholu, kradzieże, a nawet za nielegalne podłączenie się do sieci elektrycznej.

28-latek starając się uniknąć zatrzymania stale się ukrywał. Jednak łódzcy policjanci, którzy prowadzili poszukiwania, byli coraz bliżej „Rogala”. Wtedy ten postanowił uciec za granicę, licząc, że tam funkcjonariusze go nie znajdą. Nic bardziej mylnego. Policjanci wcale o nim nie zapomnieli i bardzo konsekwentnie sprawdzali każdy nowy trop pojawiający się w śledztwie.

Za mężczyzną wystawiono w sumie 4 Europejskie Nakazy Aresztowania i 12 listów gończych. W końcu, dzięki pracy operacyjnej policjanci ustalili, że Tomasz R. najprawdopodobniej znajduje się na terenie Szwecji. Wtedy zwrócili się o pomoc do kolegów pod drugiej stronie Bałtyku. Przesłali im komplet dokumentów dotyczący 28-latka, a ci z kolei ustalili miejsce pobytu „Rogala”. Jego zatrzymanie było już tylko kwestią czasu.

Kiedy szwedzcy policjanci ustalili, że mężczyzna chowa się pod Sztokholmem, przystąpili do akcji. Tomasz R. był całkowicie zaskoczony widokiem mundurowych, którzy założyli mu na nadgarstki kajdanki.

"Rogal" natychmiast został przewieziony do policyjnego aresztu. Teraz czeka na ekstradycję do Polski, gdzie stanie przed sądem.