W Szczecinie trwa zbiórka wózków dziecięcych. Trafią do biednych rodzin z Pomorza Zachodniego. Akcja „Bryka dla smyka” ruszyła, bo coraz większej liczby rodzin nie stać na kupno nawet używanego wózka.

Potrzebnych jest kilkadziesiąt wózków różnego rodzaju. Mogą być używane, ale najważniejsze, by były sprawne. Dla najmłodszych niezbędna jest tak zwana "gondola", czyli głęboki wózek. Po kilku miesiącach przydają się tak zwane "spacerówki".

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" ze Szczecina zbiera wszystkie rodzaje wózków, bo zauważyło, że dla wielu rodzin jego zakup jest coraz większym problemem. Dary trafią do domów samotnych matek na Pomorzu Zachodnim i biednych rodzin. Potrzebne są też pieluchy, ubranka dla niemowlaków i dziecięce kosmetyki.

Każdy darczyńca może osobiście zgłosić się do stowarzyszenia w Szczecinie przy ulicy Kaszubskiej 20/3 lub wysłać dary pocztą. Jeśli ktoś nie jest w stanie dowieźć wózka do centrum Szczecina, może zadzwonić pod numer 91433 71 33 i  504 499 983. Przedstawiciel Civitas Christiana odbierze od niego dar we wskazanym miejscu.