Dwaj mężczyźni zatrzymani ws. brutalnego zabójstwa trzech osób w Stalowej Woli będą przebadani psychiatrycznie. Taką decyzję podjęli prokuratorzy. Muszą ustalić, czy w chwili morderstwa mężczyźni byli poczytalni.

Termin badania psychiatrycznego będzie wyznaczony w przyszłym tygodniu - mówi prokurator Barbara Bandyga, szefowa prokuratury w Stalowej Woli. Każdy z podejrzanych będzie zbadany przez dwóch biegłych psychiatrów i ewentualnie - jeśli zajdzie taka potrzeba - przez psychologa. Jeśli po jednorazowym badaniu biegli nie będą w stanie stwierdzić, czy mężczyźni byli poczytalni, do sądu będzie złożony wniosek o przeprowadzenie miesięcznej obserwacji psychiatrycznej. Prokuratorzy nie ukrywają, że badanie poczytalności jest kluczowe dla ewentualnej odpowiedzialności za potrójne zabójstwo.

Badanie pozwoli również przynajmniej częściowo potwierdzić prawdomówność 27-latka, który przyznał się  do zabójstwa, ale obciąża współudziałem 64-latka. Ten na razie ma podstawiony tylko zarzuty podżeganie do zabójstwa i usiłowania, ale prokuratorzy zastrzegają, że mogą go zmienić na współudział w morderstwie.

(mpw)