​Bójka pseudokibiców w Tychach na Śląsku W tzw. ustawce miało brać udział około 300 osób. Sześciu pseudokibiców zatrzymano. Pięciu z nich to Czesi.

Około 300 osób zebrało się w parku miejskim w Tychach. W pewnym momencie dwie grupy kiboli ruszyły na siebie. Napastnicy mieli m.in. kominiarki oraz rękawice do sportów walki.

Zaraz po rozpoczęciu bójki została ona przerwana przez policję. Na miejsce ściągnięto też policyjne posiłki z Bierunia, Mikołowa, Bielska-Białej oraz Katowic.

Zatrzymaliśmy 6 osób. Jeden z nich to mieszkaniec Tychów, a 5 kolejnych to obywatele Czech - mówi Barbara Kołodziejczyk z policji w Tychach.

W samochodzie, który należał do Czechów, znaleziono m.in. maczety i pałki. Wszyscy zatrzymani czekają teraz na prokuratorskie przesłuchanie. Najpewniej usłyszą zarzuty udziały w zbiegowisku i bójce. Może im grozić nawet do 3 lat więzienia.

Policja analizuje teraz nagrania z monitoringu i nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie. Na razie nie ma informacji o ewentualnych rannych osobach, które po bójce same mogłyby zgłaszać się do szpitala czy przychodni.

(az)