Około 30 bocianów przyleciało na wysypisko śmieci w Stalowej Woli. Stado znalazło tam schronienie przed przedłużającą się zimą. Ptaki dokarmiane są przez pracowników Miejskiego Zakładu Komunalnego, ekologów i okolicznych mieszkańców.

Bociany chronią się przed chłodem na wysypisku, dzięki fermentującym odpadom, które wytwarzają ciepło. Ptaki nie narzekają tam na brak pożywania - są regularnie dokarmiane. Na razie nie mogą liczyć na pasikoniki, dżdżownice, ślimaki, gryzonie, małe ryby, więc jedzą inne smakołyki. Żywią się wątróbkami, żołądkami, sercami i innym mięsem przywożonym im przez ludzi.

Zdjęcia bocianów publikujemy dzięki uprzejmości serwisu rst24.pl

Przed nami jest jeszcze kilka mroźnych dni, ptaki będą musiały więc zostać na wysypisku dłużej. Wszystko wskazuje bowiem na to, że święta będą białe i zimne. W nocy czeka nas nawet lekki mróz! Zarówno w Wielką Niedzielę, jak i w Lany Poniedziałek słońca niewiele, w większości regionów, chmury, deszcz ze śniegiem, a nawet śnieg. Na szczęście bociany mogą liczyć na pomoc ludzi. Miejmy jednak nadzieję, że wiosna wreszcie przyjdzie i ptaszyska będą mogły polecieć do swoich gniazd.